Profesyonel SEO Danışmanlığı


Profesyonel SEO Danışmanlığı

SEO Nedir?
     SEO (Search Engine Optimization) Google için organik yani reklamsız olarak arama motoru tarafından sunulan sonuçlarda daha üst sıralara çıkabilmek için yapılan teknik, site içi veya site dışı yapılan çalışmaların tümüdür. Türkçesi, Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinir.

     SEO özünde, Google botlarının sitemizde gezinirken en iyi şekilde taranabilmesine ve en doğru sonuçlar elde edebilmesine büyük ölçüde yardımcı olur. Peki Google için herşeyi doğru şekilde yapacak olsak gerekli başarıyı yakalayabilir miyiz? Ya da bu konuda Google tüm siteler için adaletli davranıyor mu? Bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Neden; Siz doğru bildiğiniz SEO çalışmalarını yapmış olsanız bile süreklilik olmadığı için ve doğru bilinen şeylerin ince püf noktaları atlandığı için başarılı bir sonuç elde edemeyebilirsiniz. Bu nedenle biz en doğru şekilde, sonuç odaklı olarak SEO Danışmanlığı hizmetini sizler için sunuyoruz.

SEO Nasıl Yapılır?
     SEO kesin sonuç veren kısa zamanda iyi sonuçlar alabileceğiniz bir çalışma değildir. Aksine uzun vadeli sizleri ve markanızı seçkin kılacak sonu olmayan bir çalışmadır. İstediğiniz başarıyı elde edebilmek için sürekli olarak çalışmalı, takibini yapmalı ve sonuçları analiz edebilmelisiniz. Bizler Ortakfikir Tasarım Ofisi olarak kurumsal SEO danışmanlık hizmetini sizlere en doğru şekilde sağlayabiliyoruz. Peki SEO nasıl yapılır?

 - Öncelikle websitenizin teknik olarak kod yapısı, kod yoğunluğu ve site içi link trafiği çok iyi olmalıdır. Google botları sitenize girdiğinde baştan sona tüm linkleri gezebilmeli, gereksiz kodlarla karşılaşmamalıdır. Ortakfikir Tasarım Ofisi olarak bizler SEO uyumlu Web Sitesi tasarlayabilir ve markanızı daha en başta arama motorları tarafından bulunabilir hale gelmesini sağlayabiliriz.

- Mevcut sitenizin açılış hızı çok iyi olmalıdır. Yavaş olan websitesinde Google botları rahat gezemeyeceğinden dolayı tıkanıp veri akışını sağlıklı şekilde sağlayamayacaktır. Websiteniz ne kadar hızlı olursa taranma veya indexlenme işlemleri o kadar hızlı olacaktır.

- Site haritanız muazzam nitelikte temiz ve belirgin olmalıdır. Websitenizde yine site haritanız ne kadar güncel olursa Google botları yine o güncellikle sitenizi ziyaret edip indexleme işlemi yapacaktır.

- Sitenizde bulunan gereksiz kodlardan kurtulmanız gerekmektedir. Bu bağlamda çöp kod diyebileceğimiz inline javascript ve inline css kodlarını fazla kullanmamanız gerekir.

SEO Neden Gereklidir?
     Teknik olarak SEO çalışmasının nasıl yapıldığını öğrendikten sonra neden gerekli olduğunu anlamak ve idrak etmek gerekir. Eğer yüksek reklam bütçeleri vermek istemiyorsanız ve organik olarak arama motorları vasıtasıyla sitenizi veya markanızı yüksek müşteri potansiyeli ile tanıştırmak istiyorsanız sürekli bir SEO çalışması mutlak suretle gerekli oalcaktır. Yeni kurulan bir firma, marka algısını önde tutmak isteyen bir şirket veya bir e-ticaret devi... Marka değerini yükseltmek amacıyla SEO çalışmanız için mutlaka kurumsal bir SEO Danışmanlığı hizmeti almanız gerekmektedir. Bu sayede reklam ücretlerinin çok altında ücretler ödeyerek dönüşüm ve etkileşim rakamlarınızı maksimum hale getirebilirsiniz. Organik olarak arama motorlarından gelecek olan müşteriler marka bilinirliğini yükselterek, satış rakamlarını ciddi ölçüde arttıracaktır.

     Bu hususta Ortakfikir Tasarım Ofisi sizler için Kurumsal SEO hizmeti verebilmektedir. Sürekli ve uzun vadeli bir SEO çalışmasının ardından minimum 3-4 ayda dönüşümleriniz ve satışlarınız yavaşça arttığını göreceksiniz. Ayrıca marka değerini yükseltmeyi amaçlayan şirketler için hazırladığımız Sosyal Medya Danışmanlığı hakkındaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.